חיפוש

דף הבית » מידע מקצועי » כמה זמן אפשר לתבוע ביטוח לאומי?

כמה זמן אפשר לתבוע ביטוח לאומי?

צרו איתנו קשר

כמה זמן אפשר לתבוע ביטוח לאומי?

מה זה ביטוח לאומי?

ביטוח לאומי הוא תוכנית ממשלתית המספקת סיוע כספי לאנשים פנסיונרים ונכים. הוא ממומן על ידי מיסי שכר שמשלמים מעסיקים ועובדים, ונועד לספק רשת ביטחון למי שאינו מסוגל לעבוד עקב גיל או מוגבלות.

כמה זמן אפשר לתבוע ביטוח לאומי?

משך הזמן שאתה יכול לתבוע ביטוח לאומי תלוי במספר גורמים. ככלל, אתה יכול לתבוע ביטוח לאומי כל עוד אתה זכאי ועומד בדרישות.

גיל פרישה

הגיל המוקדם ביותר שבו אתה יכול להתחיל לקבל קצבאות ביטוח לאומי הוא 62. עם זאת, אם תחכה לגיל הפרישה המלא שלך, שהוא בין 65 ל-67 בהתאם למועד הולדתך, תקבל קצבה גדולה יותר.

נָכוּת

אם אתה נכה ואינך יכול לעבוד, ייתכן שאתה זכאי לביטוח נכות של ביטוח לאומי (SSDI). משך הזמן שאתה יכול לקבל הטבות SSDI תלוי בחומרת המוגבלות שלך וביכולת שלך לעבוד. בדרך כלל, אתה יכול לקבל הטבות SSDI כל עוד אתה נשאר נכה ועומד בדרישות.

הטבות לניצולים

אם אתה בן זוג או ילד שנותר בחיים של עובד שנפטר, אתה עשוי להיות זכאי לקצבאות שאירים מהביטוח הלאומי. משך הזמן שבו תוכל לקבל קצבת שאירים תלוי בגילך ובגיל העובד שנפטר. ככלל, אתה יכול לקבל קצבאות שאירים עד הגעתך לגיל 18 או עד הגעתך לגיל 22 אם אתה סטודנט במשרה מלאה.

סיכום

ביטוח לאומי הוא תוכנית חשובה המעניקה סיוע כספי למי שאינו מסוגל לעבוד עקב גיל או מוגבלות. משך הזמן שבו אתה יכול לתבוע ביטוח לאומי תלוי במספר גורמים, כגון גילך וסוג הקצבה שאתה מקבל. ככלל, אתה יכול לתבוע ביטוח לאומי כל עוד אתה זכאי ועומד בדרישות. למידע נוסף, בקר ב-YouTube .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן