דף הבית » הכי פופולרי » כמה זמן אפשר לשמור עוף טרי במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור עוף טרי במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור עוף טרי במקרר?

צרו איתנו קשר

כמה זמן אפשר לשמור עוף טרי במקרר?

עוף הוא בשר פופולרי ורב-תכליתי שניתן להשתמש בו במגוון מאכלים. אבל כמה זמן אפשר לשמור עוף טרי במקרר?

באופן כללי, ניתן לשמור עוף נא במקרר עד יומיים. עם זאת, תמיד עדיף לבשל או להקפיא אותו מיד לאחר הרכישה. אם תבחרו לאחסן אותו במקרר, הקפידו לשמור אותו במדף התחתון כדי למנוע זיהום צולב עם מזונות אחרים.

חיי מדף של עוף

חיי המדף של העוף תלויים באופן שבו הוא אוחסן לפני שרכשת אותו. אם הוא נשמר בטמפרטורה המתאימה במכולת, הוא אמור להחזיק עד יומיים במקרר. אם הוא אוחסן בטמפרטורה לא מתאימה, ייתכן שהוא לא יימשך כל כך הרבה זמן.

אם אינכם בטוחים כמה זמן העוף נמצא בחנות, עדיף לטעות בזהירות ולבשל או להקפיא אותו מיד. חשוב גם לציין שלעוף מבושל יש חיי מדף קצרים יותר מאשר לעוף נא, ולכן יש לאכול אותו תוך יום עד יומיים.

שיטות אחסון מומלצות

כשמאחסנים עוף במקרר, חשוב לשמור אותו בכלי אטום או לעטוף אותו היטב בניילון נצמד. זה יעזור לשמור על טריות לאורך זמן ולמנוע התפשטות של חיידקים.

חשוב גם לוודא שהעוף מאוחסן במדף התחתון של המקרר. זה יעזור למנוע זיהום צולב עם מזונות אחרים. בנוסף, עדיף לאחסן עוף נא הרחק ממזונות אחרים ומזונות מבושלים.

מקפיא עוף

אם אתם לא מתכננים לאכול את העוף תוך יומיים, עדיף להקפיא אותו. כדי להקפיא עוף, עוטפים אותו היטב בניילון נצמד או שמים אותו בכלי אטום. חשוב לסמן את המיכל עם תאריך וסוג העוף, כמו גם תאריך התפוגה.

עוף קפוא יכול להחזיק עד תשעה חודשים במקפיא. כאשר אתה מוכן להשתמש בו, הקפד להפשיר אותו במקרר למשך הלילה או במים קרים. לעולם אל תפשיר עוף בטמפרטורת החדר, מכיוון שהדבר עלול לגרום לחיידקים לגדול.

בישול עוף

חשוב לבשל עוף היטב לפני שאוכלים אותו. הטמפרטורה הפנימית של עוף מבושל צריכה להגיע לפחות 165 מעלות צלזיוס. השתמש במדחום מזון כדי לבדוק את הטמפרטורה, מכיוון שזו הדרך היחידה להבטיח שהוא מבושל כראוי.

בעת בישול עוף, הקפד להימנע מזיהום צולב עם מזונות אחרים. השתמשו בקרשים וכלי חיתוך נפרדים לעוף גולמי ומבושל, ותמיד שטפו ידיים לאחר טיפול בעוף נא.

למידע נוסף על איך לבשל בבטחה עוף, בדוק את הסרטון הזה .

סיכום

עוף טרי יכול להישמר במקרר עד יומיים. חשוב לאחסן אותו בכלי אטום או לעטוף אותו היטב בניילון, ולשמור אותו במדף התחתון של המקרר כדי למנוע זיהום צולב עם מזונות אחרים. אם אתם לא מתכננים לאכול את העוף תוך יומיים, עדיף להקפיא אותו.

בעת בישול עוף, הקפד לבשל אותו היטב ולהימנע מזיהום צולב עם מזונות אחרים. השתמשו במדחום מזון כדי לבדוק את הטמפרטורה הפנימית של העוף, ותמיד שטפו ידיים לאחר טיפול בעוף נא.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן