דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן אפשר לשמור חלב אם במקפיא?

כמה זמן אפשר לשמור חלב אם במקפיא?

צרו איתנו קשר

כמה זמן אפשר לאחסן חלב אם במקפיא?

חלב אם הוא מקור תזונה מזין ונוח להפליא לתינוקות. לא רק שהוא קל לעיכול, אלא שהוא גם עוזר להגן על התינוק שלך מפני מחלות וזיהומים. אבל אם אתה הורה עסוק, ייתכן שתצטרך לאחסן את חלב האם שלך במקפיא לשימוש מאוחר יותר. אז כמה זמן אפשר לשמור חלב אם במקפיא?

התשובה תלויה בסוג המקפיא שבו אתה משתמש. בדרך כלל, אתה יכול לאחסן חלב אם במקפיא עד שישה חודשים. אבל אם אתה משתמש במקפיא עמוק, אתה יכול לאחסן אותו עד שנים עשר חודשים. חשוב לציין שככל ששומרים יותר זמן חלב אם במקפיא, כך הוא הופך פחות מזין. לכן, אם את מתכננת לאחסן את חלב האם שלך לתקופה ממושכת, עדיף להשתמש בו תוך שישה חודשים.

כיצד לאחסן חלב אם במקפיא

כשמדובר באחסון חלב אם במקפיא, יש כמה דברים שכדאי לזכור. ראשית, ודא שאתה משתמש במיכל נקי ואטום. ניתן להשתמש בשקית ניילון, בקבוק זכוכית או מיכל מיוחד לאחסון חלב אם. אם אתה משתמש בשקית ניילון, וודא שהיא נטולת BPA.

כאשר אתה מוכן לאחסן את חלב האם שלך, הקפד לסמן אותו עם התאריך. זה יעזור לך לעקוב מתי אחסנת אותו ומתי הגיע הזמן להשתמש בו. כדאי גם להקפיא חלב אם בכמויות קטנות. זה יקל על ההפשרה והחימום של החלב כשתהיה מוכן להשתמש בו.

חשוב גם לאחסן את חלב האם בחלק האחורי של המקפיא. זה יעזור לשמור אותו קר ולמנוע ממנו להתקלקל. לבסוף, וודא שאתה לא ממלא יותר מדי את המקפיא שלך. אם תעשה זאת, האוויר לא יוכל לזרום כראוי, מה שעלול לגרום לחלב האם שלך להתקלקל.

איך להפשיר ולחמם חלב אם

ברגע שתהיה מוכן להשתמש בחלב האם שלך, תצטרך להפשיר ולחמם אותו. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להניח את מיכל חלב האם בקערת מים חמים. זה יעזור להפשיר את החלב במהירות ובאופן אחיד. לאחר שהחלב מופשר, אתה יכול לחמם אותו במחמם בקבוקים או על ידי הנחתו בקערת מים חמימים.

חשוב לציין שלעולם לא כדאי לחמם חלב אם במיקרוגל. זה יכול לגרום לנקודות חמות, שעלולות לשרוף את הפה של תינוקך. אסור גם להקפיא מחדש חלב אם מופשר. לאחר שהוא מופשר, יש להשתמש בו תוך 24 שעות.

טיפים לאחסון חלב אם

להלן מספר טיפים שכדאי לזכור בעת אחסון חלב אם במקפיא:

  • סמן את המיכל עם התאריך.
  • אחסן בכמויות קטנות.
  • מאחסנים בחלק האחורי של המקפיא.
  • אל תמלא יתר על המידה את המקפיא.
  • מפשירים ומחממים בקערת מים חמימים.
  • לעולם אל תכניס למיקרוגל או להקפיא מחדש חלב אם מופשר.

בשורה התחתונה

חלב אם הוא מקור תזונה מזין ונוח לתינוקות. ניתן לאחסן אותו במקפיא עד שישה חודשים, או עד שנים עשר חודשים במקפיא עמוק. רק הקפד לסמן את המיכל עם התאריך, לאחסן בכמויות קטנות, ולהפשיר ולחמם בקערה עם מים חמימים. על ידי הקפדה על הנחיות אלו, תוכל להבטיח שחלב האם שלך בטוח ומזין עבור תינוקך.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן