חיפוש

דף הבית » חדש » כמה זמן אפשר לשמור דגים מופשרים במקרר? מכינים את מנת הדגים הבאה שלכם

כמה זמן אפשר לשמור דגים מופשרים במקרר? מכינים את מנת הדגים הבאה שלכם

כמה זמן אפשר לשמור דגים מופשרים במקרר?

צרו איתנו קשר

לאחר שהפשרתם דג במקרר, מומלץ להשתמש בו תוך 1-2 ימים. הסיבה לכך היא שחיידקים יכולים להתחיל לצמוח על הדג גם אם הוא מאוחסן במקרר, וככל שהדג יושב זמן רב יותר במקרר, כך גדל הסיכון להתקלקל ולמחלות הנישאות במזון. כדי להבטיח את בטיחותו ואיכותו של הדג, כדאי לבשל אותו בהקדם האפשרי לאחר הפשרתו. אם אינך מסוגל להשתמש בדג המופשר תוך 1-2 ימים, תוכל לאחסן אותו שוב במקפיא, אך המרקם והטעם של הדג עלולים להיפגע.

מהו דג מופשר?

דג מופשר הוא דג שהוקפא בעבר ולאחר מכן הופשר. אפשר לקנות אותו במכולת, או להפשיר בעצמך אם יש לך דגים קפואים בבית. יש לטפל בדג המופשר ולאחסן אותו כראוי כדי למנוע מחלות הנישאות במזון.

איך לדעת אם דג שהופשר התקלקל?

אם דג מופשר נשמר במקרר יותר מיומיים, חשוב לבדוק אם יש סימני קלקול. הדג לא צריך להיות בעל ריח רע או מרקם רירי. אם כן, יש לזרוק אותו מיד.

דג מופשר 1-2 ימים במקרר לטריות.
דג מופשר 1-2 ימים במקרר לטריות.

אחסון דגים מופשרים בצורה בטוחה

כשמאחסנים דג מופשר חשוב לשמור אותו בחלק הקר ביותר של המקרר. כמו כן יש לאחסן אותו במיכל רדוד או לעטוף אותו בניילון כדי למנוע דליפה. אין לאחסן אותו באותו מיכל כמו בשר נא או עופות.

בישול דגים מופשרים

כשמבשלים דג מופשר, חשוב לבשל אותו לטמפרטורה פנימית של 145 מעלות צלזיוס. זה יבטיח שכל החיידקים הקיימים בדגים יהרגו. חשוב גם להימנע מזיהום צולב על ידי שימוש בכלים נפרדים וקרש חיתוך לדגים נאים ומבושלים.

הקפאת דגים מופשרים

אם הדג המופשר לא ישמש תוך יומיים, ניתן להקפיא אותו שוב. חשוב לעטוף את הדג היטב בניילון נצמד או להניח אותו בכלי אטום לפני ההקפאה. זה ימנע צריבה במקפיא ויבטיח שהדג יישאר טרי.

שמור דגים מופשרים במקרר מתחת ל-40°F (4°C).
שמור דגים מופשרים במקרר מתחת ל-40°F (4°C).

האם דג עדיין טוב אחרי 3 ימים במקרר?

קשה לקבוע אם הדג עדיין טוב לאחר 3 ימים במקרר מבלי לקחת בחשבון גורמים ספציפיים כמו סוג הדג, תנאי האחסון וטריות הדג לפני שהוא הועבר לקירור. באופן כללי, יש לצרוך דגים תוך 1-2 ימים לאחר הקירור, אך אם הוא אוחסן כראוי בכלי אטום בטמפרטורה של 40 מעלות צלזיוס (4 מעלות צלזיוס) או מתחת, ייתכן שהוא עדיין בטוח לאכילה לאחר 3 ימים.

עם זאת, חשוב להשתמש בחושים כדי לקבוע אם הדג עדיין טוב. אם לדג יש ריח חזק ולא נעים, מרקם רירי או צבע אפרפר או חום, עדיף לזרוק אותו. בנוסף, אם יש לך ספקות לגבי בטיחות או טריות הדג, תמיד עדיף לטעות בזהירות ולהימנע מצריכתו.

האם אני יכול להקפיא מחדש דגים מופשרים?

הקפאה חוזרת של דגים מופשרים אינה מומלצת שכן היא עלולה להוביל לירידה באיכות ובבטיחות הדגים. כאשר דגים מופשרים, גבישי קרח שנוצרו במהלך ההקפאה נמסים ויוצרים לחות, שיכולה לקדם את הצמיחה של חיידקים. הקפאה מחדש של הדג תגרום להיווצרות גבישי קרח חדשים, שעלולים לפגוע עוד יותר במרקם ובאיכות הדג, וגדילת החיידקים יכולה להמשיך להתרחש.

אם יש לך דג מופשר שאתה לא יכול לצרוך מיד, עדיף לבשל אותו ואז להקפיא את הדג המבושל. דגים מבושלים יכולים להישמר בבטחה במקפיא עד שלושה חודשים. אם יש לך דג נא שאינך יכול לצרוך, עדיף לאחסן אותו במקרר ולהשתמש בו תוך 1-2 ימים, במקום להקפיא אותו מחדש.

למה אסור להקפיא מחדש לאחר הפשרה?

הקפאה מחדש של מזון מופשר, כולל דגים, אינה מומלצת בדרך כלל מכמה סיבות:

• גידול חיידקים: כשהמזון מופשר, חיידקים יכולים להתחיל לצמוח, במיוחד אם הוא נשמר בטמפרטורת החדר זמן רב מדי. הקפאה מחדש של המזון לא תהרוג את החיידקים הללו והם יכולים להמשיך ולגדול כשהמזון מופשר שוב, ועלול לגרום למחלות הנישאות במזון.

• מרקם ואיכות: תהליך ההקפאה וההפשרה עלולים לפגוע במרקם ובאיכות הדג. הקפאתו מחדש תוביל להיווצרות גבישי קרח גדולים שעלולים לפגוע במבנה התא של הדג ולהשפיע על טעמו ומרקם.

• אובדן רכיבים תזונתיים: תהליך ההקפאה וההפשרה עלול לגרום גם לאיבוד חומרי הזנה בדגים, לרבות איבוד ויטמינים ומינרלים. הקפאה מחדש של הדג עלולה לדרדר עוד יותר את הערך התזונתי של הדג.

כדי להבטיח את בטיחותו ואיכותו של הדג, כדאי להפשיר אותו פעם אחת ולצרוך אותו בהקדם האפשרי. אם נשארו לכם שאריות, עדיף לאחסן אותן במקרר ולצרוך תוך מספר ימים, במקום להקפיא מחדש.

השתמש מייד בדגים מופשרים כדי למנוע קלקול.
השתמש מייד בדגים מופשרים כדי למנוע קלקול.

איך יודעים אם דגים בטוחים לאכילה?

כדי לקבוע אם דגים בטוחים לאכילה, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לדעת אם דגים בטוחים לצריכה:

• ריח: דגים טריים צריכים להיות בעלי ניחוח עדין של אוקיינוס ​​או אצות. אם הדג מריח חמוץ, דמוי אמוניה או בעל ריח דגים חזק, הוא עלול להיות מקולקל ולא בטוח לאכילה.

• מראה: הבשר של דגים טריים צריך להיות מוצק, מבריק וללא שינויי צבע, פגמים או רפש. אם הדג דהוי או שהעור נראה עמום, הוא עלול להתקלקל.

• מרקם: דג טרי צריך להיות בעל מרקם מוצק ולא צריך להרגיש רירי או דביק. אם הדג מרגיש עיסתי או רירי, הוא עלול להתקלקל.

• טמפרטורת בישול: ודא שהדג מבושל לטמפרטורה המתאימה כדי להרוג כל חיידק מזיק. הטמפרטורה הפנימית של הדגים צריכה להגיע ל-145°F (63°C) למשך 15 שניות.

• אחסון: אחסון נכון חיוני כדי להבטיח את בטיחות הדגים. יש לאחסן דגים במקרר בטמפרטורה של 40 מעלות צלזיוס או מתחת ויש לצרוך אותם תוך 1-2 ימים לאחר הקירור. אם דג מאוחסן במקפיא, יש לארוז אותו כראוי ולאחסן אותו בטמפרטורה של 0°F (-18°C) או מתחת.

חשוב לציין שאם יש לכם ספק לגבי בטיחות או טריות הדג, עדיף לזרוק אותו ולא להסתכן.

תוך כמה זמן לבשל דגים לאחר ההפשרה?

מומלץ לבשל דגים בהקדם האפשרי לאחר ההפשרה כדי להבטיח את איכותו ובטיחותו. ברגע שהדג מופשר, חיידקים יכולים להתחיל לצמוח, ולכן חשוב לבשל אותו תוך פרק זמן סביר.

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, יש לבשל דגים מיד לאחר ההפשרה. אם אינך מסוגל לבשל אותו מיד, עדיף לשמור אותו בקירור ולהשתמש בו תוך 1-2 ימים לאחר ההפשרה.

אם אתם ממהרים וצריכים להפשיר דגים במהירות, תוכלו להשתמש בהגדרת ההפשרה במיקרוגל שלכם או להפשיר אותו בשקית ניילון סגורה במים קרים. עם זאת, עדיין מומלץ לבשל את הדג בהקדם האפשרי לאחר ההפשרה כדי להבטיח את איכותו ובטיחותו.

מבשלים דגים מופשרים בהקדם האפשרי לאיכות ובטיחות.
מבשלים דגים מופשרים בהקדם האפשרי לאיכות ובטיחות.

כמה זמן דגים מופשרים יכולים להישאר מחוץ למקרר?

אסור להשאיר דגים מופשרים מחוץ למקרר יותר משעתיים. הסיבה לכך היא שחיידקים יכולים להתחיל לגדול במהירות בטמפרטורות שבין 40°F (4°C) ל-140°F (60°C), הידוע כ”אזור הסכנה” לבטיחות מזון.

אם דג מופשר נשאר יותר משעתיים בטמפרטורת החדר, עדיף להשליך אותו. אם טמפרטורת החדר היא מעל 90°F (32°C), אז הזמן הבטוח המרבי שניתן להשאיר דגים מופשרים מחוץ למקרר מצטמצם לשעה אחת.

כדי למנוע גדילה של חיידקים מזיקים, כדאי להפשיר דגים במקרר או בשקית ניילון סגורה במים קרים, ולאחר מכן לבשל אותו מיד לאחר ההפשרה. אם אתה צריך להפשיר דגים במהירות, אתה יכול להשתמש בהגדרת ההפשרה במיקרוגל שלך, אבל חשוב לבשל את הדג בהקדם האפשרי לאחר ההפשרה.

סיכום

דגים מופשרים יכולים להישמר במקרר עד יומיים. חשוב לאחסן אותו בכלי רדוד ולהשתמש בו בהקדם האפשרי. אם הוא נשמר יותר מיומיים, יש לבדוק אם יש סימני קלקול. אם לא ישתמשו בו תוך יומיים, יש להקפיא אותו שוב. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

שולחן

פעולה מסגרת זמן
אחסן דגים מופשרים במקרר עד 2 ימים
מבשלים דגים מופשרים 145 מעלות צלזיוס
להקפיא דגים מופשרים עטוף היטב

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן