דף הבית » הכי פופולרי » כמה זמן אסור לפטר עובדת לאחר חופשת לידה?

כמה זמן אסור לפטר עובדת לאחר חופשת לידה?

צרו איתנו קשר

מבוא

חופשת לידה היא פרק זמן שבו אישה ממריאה מהעבודה כדי ללדת ולטפל בילדה שזה עתה נולד. זה הזמן של האם להתחבר לתינוק שלה ולהסתגל לאורח החיים החדש של להיות הורה. בתקופה זו, האם בדרך כלל מוגנת מפני פיטורים מעבודתה. אבל כמה זמן אסור לפטר עובדת אחרי חופשת לידה?

נושאים קשורים:

 

חוקים פדרליים

בארצות הברית, החוק הפדרלי המכונה חוק חופשות משפחתיות ורפואה (FMLA) מגן על עובדים מפני פיטורים בזמן שהם בחופשת לידה. לפי ה-FMLA, חל איסור על מעסיקים לפטר עובד בשל חופשת לידה למשך עד 12 שבועות. עם זאת, ה-FMLA חל רק על מעסיקים עם 50 עובדים או יותר. לכן, אם למעסיק יש פחות מ-50 עובדים, ייתכן שהעובד לא יהיה מוגן על ידי ה-FMLA. במקרה זה, העובד עדיין עשוי להיות מוגן על ידי חוקי המדינה, המשתנים ממדינה למדינה.

חוקי המדינה

במדינות רבות יש חוקים המגינים על עובדים מפני פיטורין בזמן חופשת לידה. לדוגמה, בקליפורניה, חוק זכויות המשפחה של קליפורניה (CFRA) מספק עד 12 שבועות של חופשה מוגנת בעבודה לעובדים שעבדו אצל המעסיק שלהם לפחות 12 חודשים ועבדו לפחות 1,250 שעות ב-12 החודשים שקדמו ל- החופשה שלהם. בנוסף, בחלק מהמדינות יש חוקים המרחיבים את ההגנה לעובדים שעבדו אצל המעסיק שלהם פחות מ-12 חודשים. לדוגמה, בניו יורק, חוק חופשת המשפחה בתשלום של מדינת ניו יורק מספק עד 8 שבועות של חופשה מוגנת בעבודה לעובדים שעבדו אצל המעסיק שלהם לפחות 6 חודשים ועבדו לפחות 175 שעות ב-6 החודשים שקדמו להם. לחופשתם.

סיכום

לסיכום, חשוב להבין את החוקים במדינתך בנוגע לחופשת לידה. בעוד שהחוק הפדרלי מספק עד 12 שבועות של חופשה מוגנת בעבודה לעובדים שעובדים אצל מעסיקים עם 50 עובדים או יותר, במדינות רבות יש חוקים שמרחיבים את ההגנה לעובדים שעובדים אצל מעסיקים עם פחות מ-50 עובדים. אם את עובדת שמתכננת לצאת לחופשת לידה, חשוב להבין את זכויותיך ואת החוקים המגנים עליך מפני פיטורין בזמן חופשת הלידה. למידע נוסף, צפה בסרטון זה ביוטיוב.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן