דף הבית » חדש » כמה זמן אסור לפטר אישה אחרי לידה?

כמה זמן אסור לפטר אישה אחרי לידה?

צרו איתנו קשר

אילו חוקים מגנים על נשים לאחר לידה?

כאשר אישה בהריון או ילדה לאחרונה, היא מוגנת מפני אפליה במקום העבודה. זאת בשל חוקים שקיימים כדי להגן על הזכויות שלה ושל תינוקה. חוקים אלה קיימים כדי להבטיח כי אמהות הרות וטריות יזכו ליחס הוגן ולא יופלו לרעה במקום העבודה.

מהו חוק אפליה בהריון?

חוק אפליה בהריון (PDA) הוא חוק פדרלי שהתקבל בשנת 1978. הוא הופך את זה לבלתי חוקי עבור מעסיקים להפלות עובדים או מועמדים על סמך הריון, לידה או מצבים רפואיים קשורים. חוק זה חל על כל המעסיקים עם 15 עובדים או יותר, כולל ממשלות פדרליות, מדינתיות ומקומיות. ה-PDA גם מחייב מעסיקים להתייחס לעובדים בהריון זהה לעובדים אחרים הדומים ביכולתם או בחוסר יכולתם לעבוד.

מהו חוק חופשת משפחה ורפואה?

חוק חופשות משפחה ורפואה (FMLA) הוא חוק פדרלי שהתקבל בשנת 1993. הוא מחייב מעסיקים לספק עד 12 שבועות של חופשה ללא תשלום ומוגנת בעבודה לעובדים זכאים מסיבות משפחתיות ורפואיות מסוימות. זה כולל חופשה ללידה או אימוץ של ילד. על פי ה-FMLA, מעסיקים חייבים להמשיך לספק כיסוי ביטוחי בריאות לעובד במהלך חופשתו ועליהם להחזיר את העובד לעבודתו המקורית או לעבודה מקבילה עם שובו.

כמה זמן אסור לפטר אישה אחרי לידה?

אסור למעסיק לפטר אישה בגין לידה או חופשת לידה. חוק אפליית הריון וחוק חופשת משפחה ורפואה מגנים שניהם על נשים הרות ואמהות טריות מפני אפליה ונקמה במקום העבודה. ה-PDA מחייב מעסיקים להתייחס לנשים בהריון כמו לעובדים אחרים הדומים ביכולתם או בחוסר יכולתם לעבוד. ה-FMLA מחייב מעסיקים לספק עד 12 שבועות של חופשה ללא תשלום, מוגנת בעבודה ללידה או אימוץ של ילד.

מה אם מעסיק עובר על החוק?

אם מעסיק מפר את החוק, עובד יכול להגיש תלונה לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה (EEOC). ה-EEOC היא הסוכנות הפדרלית שאחראית לאכיפת חוקים שהופכים את זה לבלתי חוקי להפלות מועמד לעבודה או עובד בגלל הריון, לידה או מצב רפואי קשור. ה-EEOC יכול לחקור את התלונה ובמידת הצורך לנקוט בצעדים משפטיים נגד המעסיק.

אילו זכויות נוספות יש לנשים לאחר לידה?

בנוסף להגנות שמספקות ה-PDA וה-FMLA, ישנם חוקים נוספים המגנים על נשים בהריון ואמהות טריות במקום העבודה. לדוגמה, חוק האמריקנים עם מוגבלויות (ADA) מחייב מעסיקים לספק התאמות סבירות לנשים בהריון ולאמהות טריות עם מצבים רפואיים הקשורים להריון או לידה. חוק תקני העבודה ההוגנים (FLSA) מחייב גם מעסיקים לספק הטבות מסוימות לנשים בהריון ולאמהות טריות, כגון הפסקות לאמהות מניקות.

סיכום

אסור לפטר אישה לאחר לידה. חוק אפליית הריון וחוק חופשת משפחה ורפואה מגנים שניהם על נשים הרות ואמהות טריות מפני אפליה ונקמה במקום העבודה. ישנם גם חוקים נוספים המעניקים הגנות נוספות לנשים בהריון ולאמהות טריות. אם מעסיק מפר את החוק, עובד יכול להגיש תלונה ל-EEOC.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן