דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן אחרי חופשת לידה אפשר לפטר?

כמה זמן אחרי חופשת לידה אפשר לפטר?

כמה זמן אחרי חופשת לידה אפשר לפטר?

צרו איתנו קשר

מהי חופשת לידה?

חופשת לידה היא פרק זמן שעובדת מורידה מהעבודה לאחר לידה. מדובר בפרק זמן מוגן בחוק, ומעסיקים אינם רשאים לפטר עובדת בגין יציאה לחופשת לידה. בארצות הברית, חוק חופשת המשפחה והרפואה (FMLA) מבטיח שעובד יכול לקחת עד 12 שבועות של חופשה ללא תשלום עבור לידתו או אימוץ של ילד.

האם ניתן לפטר אותך לאחר חופשת לידה?

התשובה הקצרה היא כן, ניתן לפטר אותך לאחר חופשת לידה. החוק אמנם מגן עליך מפיטורין בגלל יציאה לחופשת לידה, אבל הוא לא מגן עליך מפיטורין מסיבות אחרות. לדוגמה, אם ביצועי העבודה שלך ירדו או אם הפרת את מדיניות החברה, המעסיק שלך עדיין יכול לסיים את העסקתך.

מהן זכויות העובדים לאחר חופשת לידה?

החוק מבטיח כי לעובדת היוצאת לחופשת לידה יש זכות לחזור לעבודתה או לתפקיד מקביל באותו שכר, הטבות ושאר תנאי העסקה. מעסיקים אינם רשאים להפלות עובדים היוצאים לחופשת לידה או לנקום בהם על נטילתה.

מה עליך לעשות אם אתה מפוטר לאחר חופשת לידה?

אם את סבורה שפוטרת שלא כדין לאחר יציאתך לחופשת לידה, עליך לפנות לעורך דין עבודה. עורך דין מנוסה יכול לעיין בעובדות המקרה שלך ולייעץ לך לגבי הזכויות והאפשרויות המשפטיות שלך.

האם אתה חייב לספר למעסיק שלך שאתה לוקח חופשת לידה?

כן, עליך להודיע למעסיק שלך שאתה יוצא לחופשת לידה. החוק מחייב להודיע למעסיק שלך לפחות 30 יום הודעה מוקדמת לפני יציאה לחופשת לידה. כמו כן, עליך לספק למעסיקך תיעוד מהרופא או המיילדת המאשר את ההיריון שלך.

האם אפשר לפטר אותך בגלל שלקחת יותר מדי חופשת לידה?

לא, אי אפשר לפטר אותך בגלל שלקחת יותר מדי חופשת לידה. החוק מבטיח כי ניתן לקחת עד 12 שבועות של חופשה ללא תשלום עבור לידת או אימוץ של ילד. עם זאת, המעסיק שלך עשוי לדרוש ממך להשתמש בימי חופשה או מחלה עבור כל חופשה שנלקחה מעבר ל-12 השבועות.

האם ניתן לפטר אותך בגלל נטילת נכות לטווח קצר במהלך חופשת הלידה?

לא, לא ניתן לפטר אותך בגלל לקיחת נכות לטווח קצר במהלך חופשת הלידה. החוק מבטיח כי ניתן לקחת עד 12 שבועות של חופשה ללא תשלום עבור לידת או אימוץ של ילד. מעסיקך אינו רשאי לסיים את עבודתך בשל לקיחת נכות לטווח קצר בתקופה זו.

האם ניתן לפטר אותך על חופשת לידה בעתיד?

לא, לא ניתן לפטר אותך בגלל חופשת לידה בעתיד. החוק מבטיח כי ניתן לקחת עד 12 שבועות של חופשה ללא תשלום עבור לידת או אימוץ של ילד. המעסיק שלך אינו רשאי לסיים את העסקתך בגין יציאה לחופשת לידה בעתיד.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן