דף הבית » הכי פופולרי » כמה זמן אחרי השבת מדליקים נרות?

כמה זמן אחרי השבת מדליקים נרות?

צרו איתנו קשר

מהי שבת?

השבת היא יום מיוחד של מנוחה והתבוננות ביהדות. הוא נצפה משקיעת השמש ביום שישי ועד השקיעה בשבת. במהלך השבת מצווים על היהודים להימנע מעבודה, ובמקום זאת להתמקד בתפילה ובמנוחה. השבת היא זמן לבלות עם המשפחה והחברים, ולהרהר בשבוע שחלף.

נושאים קשורים:

 

המסורת היהודית של הדלקת נרות שבת

אחת המסורות החשובות של השבת היא הדלקת נרות שבת. על פי המסורת היהודית, יש להדליק שני נרות לפני כניסת השבת. את הנרות צריכה להדליק אשת הבית, או הבת הבכורה בבית. יש להדליק את הנרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי, ולברך את הברכה על הנרות באותה שעה. לאחר הדלקת הנרות צריכה אשת הבית לברך על היין והחלה.

כמה זמן אחרי השבת מדליקים נרות?

המסורת היהודית היא שצריך להדליק נרות גם אחרי השבת. זה נעשה כדי לסמן את המעבר משבת לשאר ימות השבוע. יש להדליק את הנרות בצאת השבת, כלומר 18 דקות לאחר השקיעה בשבת. את ברכת הנרות יש לומר באותה שעה. לאחר הדלקת הנרות צריכה אשת הבית לברך על היין והחלה.

משמעות הדלקת נרות לאחר השבת

הדלקת נרות לאחר השבת היא חלק חשוב מהמסורת היהודית. זוהי דרך להראות הכרת תודה על יום המנוחה וההרהור, ודרך לציין את המעבר משבת לשאר ימות השבוע. בהדלקת הנרות מזכירים לעם היהודי להמשיך ולקיים את מצוות השבת גם לאחר סיומה.

סיכום

השבת היא יום חשוב של מנוחה והתבוננות ביהדות. אחת המסורות החשובות ביותר של השבת היא הדלקת נרות שבת. על פי המסורת היהודית, יש להדליק שני נרות לפני כניסת השבת, ולברך באותה שעה את הברכה על הנרות. לאחר השבת יש להדליק שוב את הנרות, 18 דקות לאחר השקיעה בשבת. הדלקת נרות לאחר השבת היא חלק חשוב מהמסורת היהודית, ומהווה דרך להכרת תודה על יום המנוחה וההרהור, ודרך לציין את המעבר משבת לשאר ימות השבוע.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן