דף הבית » הכי נצפים » כמה זמן אחרי הפסקת מחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן אחרי הפסקת מחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

צרו איתנו קשר

מתי אפשר לעשות בדיקת הריון?

אם את מנסה לקבוע אם את בהריון, ייתכן שאת תוהה מתי הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון. בדרך כלל, המוקדם ביותר שאתה יכול לעשות בדיקת הריון הוא כאשר אתה מחסיר מחזור. עם זאת, דיוק הבדיקה עשוי להשתנות בהתאם למועד הבדיקה.

ציר זמן לביצוע בדיקת הריון לאחר הפסקת מחזור

הזמן המדויק ביותר לביצוע בדיקת הריון הוא שבוע לאחר הפסקת המחזור. הסיבה לכך היא שהורמון hCG, המיוצר במהלך ההריון, אינו מיוצר עד להשתלת העובר ברחם. זה קורה בדרך כלל כשבוע לאחר ההתעברות.

אם תעברי בדיקת הריון לפני שהוחמצת, התוצאות עלולות להיות לא מדויקות. הסיבה לכך היא שרמות ה-hCG לא יהיו גבוהות מספיק כדי לרשום תוצאה חיובית. בנוסף, אם תבצע את הבדיקה מוקדם מדי, אתה עלול לקבל תוצאה שלילית כוזבת.

מתי לעשות בדיקת הריון

אם את מנסה לקבוע אם את בהריון, הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון הוא שבוע לאחר המחזור החודשי. זה כאשר רמות hCG גבוהות מספיק כדי להפיק תוצאה מדויקת. עם זאת, אם תעבור את הבדיקה לפני המחזור החודשי שלך, היא עשויה להיות לא מדויקת.

סוגי בדיקות הריון

ישנם שני סוגים של בדיקות הריון: בדיקות שתן ובדיקות דם. בדיקות שתן הן סוג הבדיקה הנפוץ ביותר וניתן לבצע אותן בבית או במשרד הרופא. בדיקות אלו מזהות את נוכחות ההורמון hCG בשתן שלך. בדיקות דם מדויקות יותר מבדיקות שתן ויכולות לזהות רמות hCG כבר שישה ימים לאחר ההתעברות.

תוצאות שליליות כוזבות

ניתן לקבל תוצאה שלילית כוזבת בעת בדיקת הריון. זה אומר שהבדיקה אומרת שאת לא בהריון בזמן שאת באמת. יש סיכוי גבוה יותר להתרחש תוצאות שליליות כוזבות אם תבצע את הבדיקה מוקדם מדי או אם לא תמלא אחר ההוראות כראוי. בנוסף, אם יש לך רמת hCG נמוכה מאוד, ייתכן שהבדיקה לא תוכל לזהות זאת.

סיכום

אם את מנסה לקבוע אם את בהריון, הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון הוא שבוע לאחר המחזור החודשי. זה כאשר רמות hCG גבוהות מספיק כדי להפיק תוצאה מדויקת. בנוסף, ישנם שני סוגים של בדיקות הריון: בדיקות שתן ובדיקות דם. בדיקות שתן הן סוג הבדיקה הנפוץ ביותר וניתן לבצע אותן בבית או במשרד הרופא. אם אתה מקבל תוצאה שלילית, ייתכן שיש לך תוצאה שלילית שגויה. למידע נוסף על בדיקות הריון, בקר בדף ויקיפדיה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן