דף הבית » הכי נצפים » כמה זמן אחרי הפלה אפשר לקיים יחסי מין?

כמה זמן אחרי הפלה אפשר לקיים יחסי מין?

צרו איתנו קשר

מהי הפלה?

הפלה היא הליך רפואי שמסיים הריון. זה יכול להתבצע בניתוח או באמצעות תרופות. סוג ההפלה שתבצע יקבע את משך הזמן שתצטרך להמתין לפני שתתעסק בפעילות מינית.

כמה זמן אחרי הפלה אפשר לקיים יחסי מין?

משך הזמן שעליך להמתין לפני קיום יחסי מין לאחר הפלה משתנה בהתאם לסוג ההפלה שעברת. בדרך כלל, עליך להמתין לפחות שבועיים לפני קיום יחסי מין. זה כדי לתת לגוף שלך זמן להחלים ולהפחית את הסיכון לזיהום.

הפלה כירורגית

אם עברת הפלה כירורגית, עליך להמתין לפחות שבועיים לפני קיום יחסי מין. זה כדי לתת לגוף שלך זמן להחלים ולהפחית את הסיכון לזיהום. כמו כן, חשוב להמתין עד לאחר פגישת המעקב שלך עם הרופא שלך. הרופא שלך יוכל לומר לך מתי בטוח לחדש את הפעילות המינית.

הפלה רפואית

אם עברת הפלה רפואית, עליך להמתין לפחות ארבעה שבועות לפני קיום יחסי מין. זה כדי לתת לגוף שלך זמן להחלים ולהפחית את הסיכון לזיהום. כמו כן, חשוב להמתין עד לאחר פגישת המעקב שלך עם הרופא שלך. הרופא שלך יוכל לומר לך מתי בטוח לחדש את הפעילות המינית.

שיקולים אחרים

בעת חידוש פעילות מינית לאחר הפלה, חשוב להשתמש בהגנה. זאת על מנת להפחית את הסיכון לזיהומים המועברים במגע מיני וכדי למנוע הריון לא מכוון. חשוב גם להיות מודעים לכל שינוי בגוף. אם אתה חווה כאב או אי נוחות במהלך או אחרי יחסי מין, פנה לרופא שלך.

סוג של הפלה תקופת המתנה מומלצת
הפלה כירורגית 2 שבועות
הפלה רפואית 4 שבועות

חשוב לדבר עם הרופא שלך על הצרכים והחששות האישיים שלך. הרופא שלך יוכל לספק לך ייעוץ והכוונה בהתאמה אישית. אם יש לך שאלות או חששות, אל תהסס לשאול את הרופא שלך לייעוץ.

למידע נוסף, תוכל לצפות בסרטון זה על כמה זמן לאחר הפלה אתה יכול לקיים יחסי מין.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן