דף הבית » חדש » כמה זמן אחרי הלידה אפשר להיכנס להריון?

כמה זמן אחרי הלידה אפשר להיכנס להריון?

כמה זמן אחרי הלידה אפשר להיכנס להריון?

צרו איתנו קשר

מהי פוריות לאחר לידה?

פוריות לאחר לידה היא המונח המשמש לתיאור יכולתה של אישה להיכנס להריון שוב לאחר לידה. חשוב להבין שפוריות לאחר לידה שונה אצל כל אישה ויכולה להיות מושפעת ממגוון גורמים, כולל הנקה וסוג אמצעי מניעה המשמשים.

כמה זמן אחרי הלידה אפשר להיכנס להריון?

באופן כללי, נשים יכולות להיכנס להריון כבר ארבעה עד שישה שבועות לאחר הלידה. הסיבה לכך היא שהגוף מתחיל שוב לביוץ ורירית הרחם מתחילה להתעבות, מה שמקל על השתלת ביצית מופרית. עם זאת, חשוב לציין שזהו ממוצע ושחלק מהנשים עשויות לא מבייצות עד שמונה שבועות או יותר לאחר הלידה.

גורמים המשפיעים על פוריות לאחר לידה

ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על כמה מהר אישה יכולה להיכנס להריון לאחר הלידה. אלו כוללים:

  • הנקה: הנקה יכולה לעכב את הביוץ ולהקשות על האישה להיכנס להריון. הסיבה לכך היא שהנקה משחררת הורמונים שמדכאים את הביוץ.
  • אמצעי מניעה: סוגים שונים של אמצעי מניעה יכולים להשפיע על פוריות האישה. לדוגמה, אמצעי מניעה הורמונליים יכולים לעכב את הביוץ, בעוד שלצורות אחרות של אמצעי מניעה, כגון קונדומים וסרעפת, ייתכן שלא תהיה כל השפעה על הפוריות.
  • גיל: נשים מעל גיל 35 עשויות לקחת זמן רב יותר להרות לאחר הלידה מאשר לנשים צעירות יותר.
  • בריאות: לנשים הסובלות ממצבים בריאותיים בסיסיים, כגון סוכרת או בעיות בבלוטת התריס, עשויות לקחת זמן רב יותר להרות לאחר הלידה.

כיצד למנוע הריון לאחר לידה

אם את לא מוכנה להיכנס להריון שוב, חשוב להשתמש באמצעי מניעה כלשהו. זה יכול לכלול קונדומים, דיאפרגמות, אמצעי מניעה הורמונליים או התקן תוך רחמי (IUD). חשוב גם לשוחח עם הרופא שלך על אפשרויות אמצעי המניעה שלך ולוודא שאתה משתמש בסוג המתאים של אמצעי מניעה לצרכים שלך.

מתי לפנות לרופא

אם את מנסה להיכנס להריון לאחר לידה ולא מצליחה, חשוב לדבר עם הרופא שלך. הם יכולים לעזור לך לקבוע אם יש בעיות בסיסיות שעשויות למנוע ממך להרות ויכולים לספק לך עצות והכוונה.

למידע נוסף על פוריות לאחר לידה

אם תרצה ללמוד עוד על פוריות לאחר לידה, בדוק את הסרטון הזה מ-YouTube .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן