דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן אחרי החיסון נגד אדמת אפשר להיכנס להריון?

כמה זמן אחרי החיסון נגד אדמת אפשר להיכנס להריון?

כמה זמן אחרי החיסון נגד אדמת אפשר להיכנס להריון?

צרו איתנו קשר

מה זה רובלה?

אדמת, הידועה גם בשם חצבת גרמנית, היא נגיף מדבק שעלול לגרום לבעיות בריאות חמורות במהלך ההריון. זה מתפשט באמצעות מגע עם רוק או ריר של אדם נגוע. תסמינים של אדמת כוללים פריחה, חום, בלוטות לימפה נפוחות וכאבי פרקים. אם אישה בהריון נדבקת באדמת, היא עלולה לגרום למומים מולדים בתינוק שטרם נולד, כולל אובדן שמיעה, מומי לב ולקויות אינטלקטואליות.

כיצד ניתן למנוע אדמת?

הדרך הטובה ביותר למנוע אדמת היא להתחסן. החיסון נגד אדמת ניתן בדרך כלל כחלק מחיסון MMR (חצבת, חזרת ואדמת). מומלץ לילדים לקבל שתי מנות של חיסון MMR, כאשר המנה הראשונה ניתנת בגיל 12-15 חודשים והמנה השנייה ניתנת בגיל 4-6. החיסון יעיל מאוד במניעת זיהום באדמת.

מה אם לא קיבלתי חיסון?

אם לא קיבלת חיסון נגד אדמת, עליך לדבר עם הרופא שלך לגבי חיסון. החיסון בטוח ויעיל, והוא יכול לעזור להגן עליך ועל תינוקך שטרם נולד מפני הסיכונים הבריאותיים החמורים של זיהום באדמת.

כמה זמן אחרי החיסון נגד אדמת אפשר להיכנס להריון?

מומלץ לנשים להמתין לפחות חודש לאחר קבלת החיסון נגד אדמת לפני ניסיון להיכנס להריון. זאת על מנת להבטיח שהחיסון הספיק להשפיע ולספק הגנה מפני זיהום באדמת.

מה אם אני כבר בהריון?

אם את כבר בהריון, אסור לקבל חיסון נגד אדמת. עם זאת, עליך לדבר עם הרופא שלך לגבי צעדים אחרים שאתה יכול לנקוט כדי להגן על עצמך ועל תינוקך מפני זיהום באדמת, כגון הימנעות ממגע עם אנשים שיש להם אדמת או חשודים באדמת.

אם יש לך שאלות כלשהן לגבי כמה זמן לאחר החיסון נגד אדמת אתה יכול להיכנס להריון, או כיצד להגן על עצמך ועל תינוקך שטרם נולד מפני זיהום אדמת, דבר עם הרופא שלך. הם יכולים לספק לך את המידע והייעוץ שאתה צריך כדי לקבל החלטות מושכלות לגבי הבריאות שלך.

למידע נוסף, צפו בסרטון זה על כמה זמן לאחר חיסון האדמת ניתן להיכנס להריון.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן