דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן אחרי החזרת עוברים מקבלים מחזור?

כמה זמן אחרי החזרת עוברים מקבלים מחזור?

כמה זמן אחרי החזרת עוברים מקבלים מחזור?

צרו איתנו קשר

מהי החזרת עוברים?

החזרת עוברים היא שלב קריטי בתהליך ההפריה החוץ גופית (IVF). במהלך הליך זה, רופא ישתמש במחט דקה כדי להסיר ביציות מהשחלות של אישה. הביציות משולבות לאחר מכן עם זרע במעבדה ליצירת עוברים. לאחר מכן ניתן להעביר את העוברים הללו בחזרה לתוך הרחם לצורך השתלה.

כמה זמן אחרי החזרת עוברים מקבלים מחזור?

ציר הזמן שבו אתה מקבל מחזור לאחר החזרת העובר יכול להשתנות בהתאם לאדם. בדרך כלל, אתה יכול לצפות לקבל מחזור בערך שבועיים לאחר הליך החזרת העוברים. עם זאת, אם העוברים מועברים בחזרה לרחם, ייתכן שלא תקבלי את המחזור שלך עד לאחר ההשתלה.

למה לצפות במהלך המתנה של שבועיים

ההמתנה של שבועיים לאחר החזרת העובר יכולה להיות תקופה מלחיצה עבור נשים רבות. במהלך תקופה זו, חשוב לדאוג לגוף ולנפש. נסו לנוח הרבה, לאכול תזונה מאוזנת ולהימנע מפעילויות שעלולות להיות מאומצות מדי. בנוסף, חשוב לזכור שהשתלה לוקחת זמן, וזה נורמלי לחלוטין לחוות חרדה מסוימת בתקופה זו.

סימני השתלה והריון

אם התרחשה השתלה, אתה עלול להיתקל בכמה סימנים ותסמינים. אלה יכולים לכלול כתמים קלים, התכווצויות, רגישות בשדיים, עייפות ובחילות. אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, חשוב לפנות מיד לרופא שלך. הם יכולים לעזור לך לקבוע אם השתלה התרחשה ואם אתה בהריון.

מתי לעשות בדיקת הריון

אם עברת העברת עוברים, חשוב להמתין עד תום המחזור לפני ביצוע בדיקת הריון. הסיבה לכך היא ש-hCG, ההורמון המשמש לזיהוי הריון, אינו קיים בגוף עד שההשתלה התרחשה. ככלל, מומלץ לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר העברת העובר.

מה לעשות אם לא קיבלת מחזור

אם לא קיבלת מחזור שבועיים לאחר החזרת העובר, חשוב לפנות לרופא. הם יכולים לעזור לך לקבוע אם השתלה התרחשה ואם אתה בהריון. בנוסף, הם יכולים לספק לך את הבדיקות והטיפולים הדרושים כדי לעזור לך להיכנס להריון.

סיכום

החזרת עוברים היא שלב חשוב בתהליך הפריה חוץ גופית. בדרך כלל, אתה יכול לצפות לקבל מחזור בערך שבועיים לאחר הליך החזרת העוברים. עם זאת, אם העוברים מועברים בחזרה לרחם, ייתכן שלא תקבלי את המחזור שלך עד לאחר ההשתלה. אם לא קיבלת מחזור שבועיים לאחר החזרת העובר, חשוב לפנות לרופא. הם יכולים לעזור לך לקבוע אם השתלה התרחשה ואם אתה בהריון. למידע נוסף, בדוק את החיפוש הזה ביוטיוב .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן