דף הבית » המלצות הצוות » כמה זמן אחרי הביוץ עושים בדיקת הריון?

כמה זמן אחרי הביוץ עושים בדיקת הריון?

כמה זמן אחרי הביוץ עושים בדיקת הריון?

צרו איתנו קשר

מה זה ביוץ?

ביוץ הוא תהליך של שחרור ביצית מהשחלות. זה מתרחש בדרך כלל בכל חודש באמצע המחזור החודשי, בסביבות היום ה-14 של מחזור של 28 ימים. במהלך הביוץ, הביצית משתחררת מהשחלה ועוברת במורד החצוצרה, שם היא יכולה להיות מופרית על ידי זרע. לדעת מתי את מבייצת חשובה אם את מנסה להיכנס להריון.

מתי עלי לעשות בדיקת הריון?

הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון הוא לאחר המחזור. זה בדרך כלל שבועיים לאחר הביוץ. אם יש לך מחזור סדיר, תוכל להעריך מתי הביוץ על ידי ספירה לאחור 14 ימים ממועד המחזור. אם אין לך מחזור סדיר, ייתכן שלא תוכל להעריך מתי הביוץ. במקרה זה, עדיף להמתין לפחות שבועיים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים לפני ביצוע בדיקת הריון.

האם אוכל לבצע בדיקת הריון לפני שהמחזור שלי מאחר?

אפשר לעשות בדיקת הריון לפני איחור במחזור, אך לא מומלץ. הסיבה לכך היא שרמות הורמון ההריון, hCG, עשויות להיות לא גבוהות מספיק כדי להתגלות בבדיקה. אם תבצע בדיקה מוקדם מדי, אתה עלול לקבל תוצאה שלילית כוזבת. תוצאה שלילית כוזבת פירושה שהבדיקה אומרת שאת לא בהריון, למרות שאולי כן.

האם אפשר לעשות בדיקת הריון לאחר ביוץ?

כן, אפשר לעשות בדיקת הריון לאחר הביוץ. עם זאת, זה לא מומלץ. הסיבה לכך היא שלוקח זמן לביצית המופרית להשתיל ברחם ולצורך הורמון ההריון, hCG, בגופך. אם תבצע בדיקה מוקדם מדי לאחר הביוץ, אתה עלול לקבל תוצאה שלילית כוזבת.

מה עלי לעשות אם אני מקבל תוצאה שלילית כוזבת?

אם מקבלים תוצאה שלילית כוזבת, חשוב להמתין מספר ימים ולבצע בדיקה נוספת. כמו כן, חשוב לזכור שבדיקות הריון אינן מדויקות ב-100%. אם עדיין לא קיבלת מחזור לאחר ביצוע מספר בדיקות, מומלץ לדבר עם הרופא שלך.

סיכום

חשוב לדעת מתי לעשות בדיקת הריון אם את מנסה להיכנס להריון. הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון הוא לאחר שהמחזור שלך מאוחר, שהוא בדרך כלל שבועיים לאחר הביוץ. לא מומלץ לבצע בדיקת הריון לפני איחור במחזור, שכן הדבר עלול לגרום לתוצאה שלילית כוזבת. אם מקבלים תוצאה שלילית כוזבת, חשוב להמתין מספר ימים ולבצע בדיקה נוספת.

למידע נוסף על כמה זמן לאחר הביוץ אתה עושה בדיקת הריון .

תִזמוּן פעולה מומלצת
לפני שהמחזור מאחר לא מומלץ
לאחר הביוץ לא מומלץ
לאחר שהמחזור מאחר מוּמלָץ

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן