דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן אחרי הביוץ אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן אחרי הביוץ אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן אחרי הביוץ אפשר לעשות בדיקת הריון?

צרו איתנו קשר

מה זה ביוץ?

ביוץ הוא התהליך שבו ביצית בוגרת משתחררת מאחת השחלות. זה מתרחש בדרך כלל כ-14 ימים לפני תחילת המחזור הבא. במהלך הביוץ, הביצית נעה במורד החצוצרה וזמינה להפריה על ידי זרע. אם הביצית לא מופרית, היא תתמוסס ברחם ותישפך במהלך המחזור הבא שלך.

כמה זמן אחרי הביוץ אפשר לעשות בדיקת הריון?

רוב בדיקות ההריון הביתיות יכולות לזהות hCG (גונדוטרופין כוריוני אנושי) בשתן שלך כבר 10 ימים לאחר הביוץ. עם זאת, עדיף לחכות לפחות 14 ימים לאחר הביוץ כדי לבצע בדיקת הריון. הסיבה לכך היא שרמות hCG יכולות להשתנות מאדם לאדם וייתכן שלא ניתן יהיה לזהות אותן עד מאוחר יותר.

מתי לעשות בדיקת הריון

אם את מנסה להיכנס להריון, הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון הוא לאחר שהחמצת את המחזור. זה בדרך כלל 14 ימים לאחר הביוץ. אם תבצע את הבדיקה מוקדם מדי, התוצאות עלולות להיות לא מדויקות. הדרך הטובה ביותר לדעת בוודאות אם את בהריון היא לבצע בדיקת הריון לאחר שהחמצת את המחזור.

פירוש התוצאות

כאשר אתה עושה בדיקת הריון ביתית, התוצאות יהיו חיוביות או שליליות. תוצאה חיובית פירושה שהבדיקה זיהתה hCG בשתן שלך, המהווה אינדיקציה לכך שאת בהריון. תוצאה שלילית פירושה שהבדיקה לא זיהתה hCG בשתן שלך, מה שיכול להיות אומר שאת לא בהריון או שמוקדם מדי לדעת.

סימנים נוספים להריון

בנוסף לבדיקת הריון ביתית, ישנם סימנים נוספים לכך שאת בהריון. אלו כוללים:

  • הפסדת מחזור
  • בחילה או הקאות
  • שדיים רכים או נפוחים
  • הטלת שתן תכופה
  • עייפות
  • שינויים במצב הרוח

מתי לפנות לרופא

אם את מנסה להיכנס להריון ועשית בדיקת הריון ביתית שהייתה שלילית, מומלץ לפנות לרופא. הרופא שלך יכול לבצע בדיקת דם כדי לקבוע אם את בהריון. הם יכולים גם לעזור לך לקבוע את הסיבה לתוצאה שלילית, כגון הריון חוץ רחמי או הפלה.

אם את מנסה להיכנס להריון, חשוב לדעת כמה זמן לאחר הביוץ אפשר לעשות בדיקת הריון. רוב בדיקות ההריון הביתיות יכולות לזהות hCG בשתן שלך כבר 10 ימים לאחר הביוץ. עם זאת, עדיף לחכות לפחות 14 ימים לאחר הביוץ כדי לבצע בדיקת הריון. אם התוצאות שליליות, מומלץ לפנות לרופא כדי לקבוע את הסיבה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן