דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן אחרי גלולות אפשר להיכנס להריון?

כמה זמן אחרי גלולות אפשר להיכנס להריון?

כמה זמן אחרי גלולות אפשר להיכנס להריון?

צרו איתנו קשר

מהי אמצעי מניעה?

אמצעי מניעה, המכונה גם אמצעי מניעה, היא שיטה למניעת הריון. זה פועל על ידי מניעת שחרור של ביצית מהשחלה, או על ידי מניעת הגעת זרע לביצית. אמצעי מניעה יכולים לבוא בצורות רבות, כולל גלולות, מדבקות, זריקות והתקנים תוך רחמיים (IUDs).

נושאים קשורים:

 

כמה זמן אחרי נטילת גלולות למניעת הריון אפשר להיכנס להריון?

כניסה להריון לאחר נטילת גלולות למניעת הריון היא אפשרית, אבל זה תלוי בסוג הגלולה שאתה לוקח ובתוך כמה זמן אתה מפסיק לקחת אותה. בדרך כלל, זה לוקח בערך חודש עד שלושה עד שהגוף שלך יתחיל שוב לביוץ לאחר הפסקת נטילת הגלולה. עם זאת, זה יכול להשתנות בהתאם לסוג הגלולה שאתה נוטל.

אמצעי מניעה אוראליים משולבים

אמצעי מניעה אוראליים משולבים, הידועים גם בשם "הגלולה", מכילים גם אסטרוגן וגם פרוגסטין. יש ליטול גלולות אלו כל יום כדי שיהיו יעילים. לאחר הפסקת נטילת הגלולה, עשויים לחלוף עד שלושה חודשים עד שהגוף שלך יתחיל שוב לביוץ.

גלולות עם פרוגסטין בלבד

גלולות פרוגסטין בלבד, הידועות גם בשם "מיני גלולות", מכילות פרוגסטין בלבד. גם גלולות אלו חייבות להילקח מדי יום כדי שיהיו אפקטיביות. לאחר הפסקת נטילת הגלולה, עשויים לחלוף עד שבועיים עד שהגוף שלך יתחיל שוב לביוץ.

התיקון

המדבקה היא מדבקה דקיקה בצבע בז' שמניחים על העור. הוא מכיל גם אסטרוגן וגם פרוגסטין, ויש להחליף פעם בשבוע כדי שזה יהיה יעיל. לאחר הפסקת השימוש במדבקה, עשויים לחלוף עד שלושה חודשים עד שהגוף שלך יתחיל שוב לביוץ.

הירייה

הזריקה היא זריקת פרוגסטין שיש לתת כל שלושה חודשים כדי שהיא תהיה יעילה. ברגע שאתה מפסיק לקבל את הזריקה, עשויים לחלוף עד שלושה חודשים עד שהגוף שלך יתחיל שוב לביוץ.

חשוב לציין שאפשר להיכנס להריון לפני שהגוף מתחיל שוב לביוץ. לכן, חשוב להשתמש בצורות אחרות של אמצעי מניעה, כמו קונדומים, עד שתהיי בטוחה שגופך החל שוב לביוץ.

אם את מנסה להיכנס להריון לאחר נטילת גלולות למניעת הריון, חשוב לדבר עם הרופא שלך על הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. הרופא שלך יכול לעזור לך לקבוע מתי זה בטוח להתחיל לנסות להרות ויכול לספק לך טיפים כיצד להגדיל את הסיכוי להיכנס להריון.

למידע נוסף על כניסה להריון לאחר נטילת גלולות למניעת הריון, צפו בסרטון זה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן