דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן אחרי אקמול אפשר לתת נורופן?

כמה זמן אחרי אקמול אפשר לתת נורופן?

צרו איתנו קשר

מה זה אקמול ונורופן?

אקמול ונורופן הן שתיים מהתרופות הנפוצות ביותר לשיכוך כאבים. אקמול היא תרופה ללא מרשם המשמשת לטיפול בכאב קל עד בינוני, כגון כאבי ראש וכאבי שרירים. נורופן היא תרופה מבוססת איבופרופן המשמשת לטיפול בכאב, דלקת וחום.

נושאים קשורים:

 

כמה זמן אחרי אקמול אפשר לתת נורופן?

לא מומלץ ליטול גם אקמול וגם נורופן בו זמנית. מומלץ להמתין לפחות ארבע שעות בין נטילת אקמול לנורופן. הסיבה לכך היא ששתי התרופות עלולות לגרום לתופעות לוואי דומות, כגון קלקול קיבה, בחילות והקאות.

מתי לקחת אקמול ונורופן

אם אתה חווה כאב וצריך ליטול גם אקמול וגם נורופן, עדיף ליטול אותם בזמנים שונים. לדוגמה, אם יש לך כאב ראש, קח קודם אקמול והמתן ארבע שעות לפני נטילת נורופן. אם יש לך כאבי שרירים, קח קודם נורופן והמתן ארבע שעות לפני נטילת אקמול.

תופעות לוואי של אקמול ונורופן

גם אקמול וגם נורופן עלולים לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות של אקמול כוללות קלקול קיבה, בחילות והקאות. תופעות הלוואי השכיחות של נורופן כוללות קלקול קיבה, בחילות, הקאות ושלשולים. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, הפסק ליטול את התרופה ופנה לרופא שלך.

טבלה: אקמול נגד נורופן

תרופות שימושים תופעות לוואי
פרצטמול כאב קל עד בינוני, כגון כאבי ראש וכאבי שרירים קלקול קיבה, בחילות, הקאות
נורופן כאב, דלקת וחום קלקול קיבה, בחילות, הקאות, שלשולים

חשוב לדבר עם הרופא או הרוקח לפני נטילת תרופות כלשהן. הם יכולים לעזור לך להחליט איזו תרופה היא הטובה ביותר למצבך ולספק עצות כיצד לקחת את התרופות בבטחה.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן