דף הבית » מה ההבדל » כמה זמן אחרי אנטיביוטיקה אפשר לקחת פרוביוטיקה?

כמה זמן אחרי אנטיביוטיקה אפשר לקחת פרוביוטיקה?

כמה זמן אחרי אנטיביוטיקה אפשר לקחת פרוביוטיקה?

צרו איתנו קשר

מה זה פרוביוטיקה?

פרוביוטיקה הם חיידקים ושמרים חיים המועילים לבריאות שלך, במיוחד למערכת העיכול שלך. לעתים קרובות הם מכונים חיידקים “טובים” או “מועילים” מכיוון שהם עוזרים לשמור על בריאות המעיים שלך. פרוביוטיקה מצויה באופן טבעי בחלק מהמזונות, כמו יוגורט, כרוב כבוש וקימצ’י, וכן בתוספי תזונה.

נושאים קשורים:

 

האם אתה צריך לקחת פרוביוטיקה לאחר אנטיביוטיקה?

אנטיביוטיקה היא תרופות חשובות שיכולות לסייע בטיפול בזיהומים חיידקיים. עם זאת, אנטיביוטיקה יכולה גם להרוג את החיידקים המועילים במעיים שלך, מה שמוביל לבעיות עיכול כגון שלשולים. נטילת פרוביוטיקה לאחר אנטיביוטיקה יכולה לעזור להחזיר את האיזון של חיידקים טובים ורעים במעיים.

כמה זמן צריך לחכות עם נטילת פרוביוטיקה לאחר אנטיביוטיקה?

התשובה לשאלה זו תלויה בסוג האנטיביוטיקה שאתה נוטל. חלק מהאנטיביוטיקה, כגון פניצילין, יכולה להישאר במערכת שלך עד שבועיים לאחר הפסקת נטילתן. במקרה זה, יש להמתין לפחות שבועיים לפני נטילת פרוביוטיקה. אנטיביוטיקה אחרת, כגון טטרציקלין, יכולה להישאר במערכת שלך עד ארבעה שבועות. במקרה זה, עליך להמתין לפחות ארבעה שבועות לפני נטילת פרוביוטיקה.

סוגי אנטיביוטיקה וכמה זמן כדאי לחכות עם נטילת פרוביוטיקה

אַנטִיבִּיוֹטִי כמה זמן לחכות לפני נטילת פרוביוטיקה
פֵּנִיצִילִין 2 שבועות
טטרציקלין 4 שבועות
אמינוגליקוזידים 2 שבועות
פלואורוקינולונים 2 שבועות
מקרולידים 2 שבועות

חשוב לציין שאלו הנחיות כלליות. הרופא שלך עשוי להמליץ על תקופת המתנה שונה בהתאם לנסיבות האישיות שלך. חשוב גם לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת פרוביוטיקה כלשהי, מכיוון שחלק מהפרוביוטיקה עשויה לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות.

טיפים לנטילת פרוביוטיקה לאחר אנטיביוטיקה

כאשר נוטלים פרוביוטיקה לאחר אנטיביוטיקה, חשוב לבחור בתוסף פרוביוטיקה איכותי. חפש תוסף המכיל זנים מרובים של חיידקים מועילים, כגון לקטובצילוס וביפידובקטריום. חשוב גם ליטול את הפרוביוטיקה לפחות שעתיים לפני או אחרי נטילת אנטיביוטיקה, מכיוון שחלק מהאנטיביוטיקה יכולה להרוג חיידקים מועילים.

מתי לפנות לרופא

אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן לאחר נטילת פרוביוטיקה, כגון כאבי בטן או נפיחות, חשוב לראות את הרופא שלך. הרופא שלך יכול לעזור לקבוע אם תופעות הלוואי נובעות מהפרוביוטיקה או משהו אחר.

בשורה התחתונה

נטילת פרוביוטיקה לאחר אנטיביוטיקה יכולה לעזור להחזיר את האיזון של חיידקים טובים ורעים במעיים. משך הזמן שעליך להמתין לפני נטילת פרוביוטיקה תלוי בסוג האנטיביוטיקה שאתה נוטל. חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת פרוביוטיקה כלשהי, מכיוון שחלק מהפרוביוטיקה עשויה לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן