דף הבית » מתי » באיזו תדירות להניק תינוק בן חודש

באיזו תדירות להניק תינוק בן חודש

צרו איתנו קשר

באיזו תדירות להניק תינוק בן חודש

באיזו תדירות צריך להניק תינוק בן חודש?

כשזה מגיע להאכלת תינוקך בן החודש, הנקה היא האפשרות הטובה ביותר. חלב אם הוא המזון המזין והקל לעיכול עבור תינוקך. זה גם עוזר להגן על התינוק שלך מפני מחלות ואלרגיות. אבל באיזו תדירות כדאי להניק את תינוקך בן החודש? ארגון הבריאות העולמי (WHO) ממליץ על הנקה בלעדית בששת החודשים הראשונים לחיים. משמעות הדבר היא כי יש להאכיל את תינוקך רק בחלב אם, ואין לתת לו מזון או משקה אחר. במהלך תקופה זו, יש להניק את תינוקך לפי דרישה, כלומר בכל פעם שהוא מראה סימני רעב.

באיזו תדירות כדאי להניק תינוק בן חודש?

בגיל חודש, יש להניק את תינוקך 8-12 פעמים בפרק זמן של 24 שעות. המשמעות היא שיש להאכיל את התינוק שלך לפחות כל 2-3 שעות. חשוב לזכור שזוהי רק קו מנחה, וייתכן שיהיה צורך להאכיל את תינוקך בתדירות גבוהה יותר או פחות בהתאם לצרכיו האישיים.

סימני רעב בתינוק בן חודש

חשוב להיות מסוגל לזהות את סימני הרעב בתינוק בן חודש. סימנים אלה יכולים לכלול:

  • בְּכִי
  • מכניסים את ידיהם לפה
  • משמיע קולות יניקה
  • מסובבים את הראש מצד לצד
  • מזיזים את הידיים והרגליים

אם הבחנת באחד מהסימנים הללו, מומלץ להציע לתינוקך הנקה.

איך לוודא שהתינוק שלך מקבל מספיק תזונה

חשוב לוודא שהתינוק בן החודש מקבל מספיק תזונה. כדי לעשות זאת, עליך לעקוב אחר התדירות שבה התינוק שלך מאכיל. אתה יכול לעשות זאת על ידי ספירת מספר החיתולים הרטובים והמלוכלכים שיש לתינוק שלך ביום. לתינוק שלך צריך להיות לפחות 6-8 חיתולים רטובים בפרק זמן של 24 שעות. זהו סימן לכך שהתינוק שלך מקבל מספיק נוזלים. לתינוק שלך צריך גם להיות לפחות 3-4 חיתולים מלוכלכים בפרק זמן של 24 שעות. זהו סימן לכך שהתינוק שלך מקבל מספיק תזונה. אם אתה מודאג שתינוקך אינו מקבל מספיק תזונה, עליך לדבר עם הרופא שלך או עם יועצת הנקה. הם יכולים לעזור לך לוודא שהתינוק שלך מקבל מספיק תזונה.

סיכום

הנקה היא האפשרות הטובה ביותר להאכלת תינוקך בן החודש. ארגון הבריאות העולמי ממליץ על הנקה בלעדית בששת החודשים הראשונים לחיים. בגיל חודש, יש להניק את תינוקך 8-12 פעמים בפרק זמן של 24 שעות. חשוב להיות מסוגל לזהות את סימני הרעב בתינוק בן חודש. עליך גם לעקוב אחר התדירות שבה תינוקך מאכיל, ולוודא שהתינוק שלך מקבל מספיק תזונה. אם אתה מודאג שתינוקך אינו מקבל מספיק תזונה, עליך לדבר עם הרופא שלך או עם יועצת הנקה. למידע נוסף על הנקה, תוכל לבקר ביוטיוב .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן