דף הבית » מה היה » באיזו תדירות לבדוק טמפרטורה אצל תינוקות

באיזו תדירות לבדוק טמפרטורה אצל תינוקות

צרו איתנו קשר

באיזו תדירות לבדוק טמפרטורה אצל תינוקות

בדיקת הטמפרטורה של תינוקך

תינוקות פגיעים במיוחד לשינויים בטמפרטורה, לכן חשוב לדעת כיצד לבדוק את החום של תינוקך ובאיזו תדירות לעשות זאת. הכרת הסימנים של חום וכיצד למדוד את החום של תינוקך יכולה לעזור לך לשמור על תינוקך בטוח ובריא.

סימנים של חום

חום הוא סימן לכך שגופו של תינוקך נלחם בזיהום. חשוב להכיר את הסימנים של חום כדי שתוכלו למדוד את החום של תינוקכם ולפנות לעזרה רפואית במידת הצורך. הסימנים הנפוצים ביותר של חום אצל תינוקות הם:

 • לחיים סמוקות
 • מְיוֹזָע
 • תַרְדֵמָה
 • נִרגָנוּת
 • אובדן תיאבון

אם התינוק שלך מציג אחד מהסימנים הללו, חשוב למדוד את החום שלו כדי לוודא אם יש לו חום או לא.

כיצד למדוד את הטמפרטורה של התינוק שלך

ישנן מספר דרכים למדוד את החום של תינוקך. הדרך המדויקת ביותר היא שימוש במדחום דיגיטלי. מדי חום דיגיטליים זמינים במגוון פי הטבעת ובזני הפה. מדי חום פי הטבעת הם המדויקים ביותר, אבל הם יכולים להיות לא נוחים עבור התינוק שלך. מדי חום אוראלי פחות מדויקים, אבל הם נוחים יותר לתינוק שלך. אם אין לך מדחום דיגיטלי, אתה יכול להשתמש גם במדחום של עורק זמני. מדחום מסוג זה מונח על מצחו של תינוקך וקורא את הטמפרטורה שלו מהעורק הטמפורלי. זה פחות מדויק ממדחום דיגיטלי, אבל זה עדיין אופציה טובה אם אין לך מדחום דיגיטלי.

טווח טמפרטורות רגיל

טווח טמפרטורות נורמלי לתינוק הוא בין 97.5 ל-100.4 מעלות פרנהייט. אם הטמפרטורה של תינוקך היא מעל 100.4 מעלות פרנהייט, יש לו חום ויש לראות אותו על ידי רופא.

באיזו תדירות לבדוק טמפרטורה

אם תינוקך מציג סימנים של חום, חשוב למדוד את החום שלו כדי לוודא אם יש לו חום או לא. אם לתינוק שלך יש חום, עליך למדוד את החום שלו כל ארבע שעות כדי לעקוב אחר החום שלו. אם הטמפרטורה של תינוקך היא מעל 100.4 מעלות פרנהייט, עליך לפנות לעזרה רפואית. אם לתינוק שלך אין חום, אתה לא צריך למדוד את החום שלו באופן קבוע. עם זאת, עדיין חשוב להיות מודעים לסימנים של חום ולמדוד את החום של תינוקך אם הם מציגים אחד מהסימנים.

מתי לפנות לעזרה רפואית

אם לתינוק שלך יש חום, עליך לפנות לעזרה רפואית. חשוב לקבל עזרה רפואית אם הטמפרטורה של תינוקך היא מעל 100.4 מעלות פרנהייט או אם התינוק שלך מציג אחד מהסימנים הבאים:

 • קשיי נשימה
 • הֲקָאָה
 • שִׁלשׁוּל
 • פריחה
 • כאב או אי נוחות

חשוב גם לפנות לעזרה רפואית אם החום של תינוקך נמשך יותר משלושה ימים או אם הטמפרטורה של תינוקך היא מעל 104 מעלות פרנהייט.

סיכום

חשוב לדעת כיצד לבדוק את החום של תינוקך ובאיזו תדירות לעשות זאת. הכרת הסימנים של חום וכיצד למדוד את החום של תינוקך יכולה לעזור לך לשמור על תינוקך בטוח ובריא. אם תינוקך מציג סימנים של חום, חשוב למדוד את החום שלו כדי לוודא אם יש לו חום או לא. אם לתינוק שלך יש חום, עליך למדוד את החום שלו כל ארבע שעות כדי לעקוב אחר החום שלו. אם הטמפרטורה של תינוקך היא מעל 100.4 מעלות פרנהייט, עליך לפנות לעזרה רפואית.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

  דילוג לתוכן