דף הבית » מתי » באיזו תדירות כדאי לקבל חיסון נגד כלבת?

באיזו תדירות כדאי לקבל חיסון נגד כלבת?

צרו איתנו קשר

באיזו תדירות כדאי לקבל חיסון נגד כלבת?

מה זה כלבת?

כלבת היא נגיף המופץ דרך הרוק של בעל חיים נגוע. זוהי מחלה קשה שעלולה להיות קטלנית שיכולה להשפיע על בני אדם ובעלי חיים כאחד. הנגיף תוקף את מערכת העצבים המרכזית ועלול לגרום לתסמינים חמורים כמו חום, כאבי ראש, בלבול, שיתוק ואפילו מוות.

כיצד מועברת כלבת?

כלבת מועברת בדרך כלל באמצעות נשיכה של בעל חיים נגוע. זה יכול להתפשט גם באמצעות מגע עם רוק של בעל חיים נגוע, כמו דרך שריטה או ליקוק. חשוב לציין שכלבת יכולה להיות מועברת גם במגע עם דם, שתן או צואה של בעל חיים נגוע.

אילו חיות יכולות לשאת כלבת?

הכלבת מצויה לרוב בחיות בר כגון עטלפים, דביבונים, בואש, שועלים וזאבי ערבות. גם חיות בית כמו חתולים, כלבים וחמוסים יכולים לשאת כלבת.

מה עליך לעשות אם אתה ננשך על ידי בעל חיים?

אם ננשכת על ידי בעל חיים, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי. הרופא שלך יעריך את הסיכון לכלבת וייתכן שימליץ על חיסון נגד כלבת במידת הצורך. חשוב גם לדווח על האירוע לסוכנות המקומית שלך לבקרת בעלי חיים.

באיזו תדירות כדאי לקבל חיסון נגד כלבת?

תדירות חיסוני הכלבת תלויה בסיכון של הפרט לחשיפה לנגיף. אנשים שעובדים עם בעלי חיים, כמו וטרינרים, קציני פיקוח על בעלי חיים וביולוגים של חיות בר, צריכים לקבל חיסון נגד כלבת כל שנתיים. אנשים שנמצאים בסיכון גבוה יותר לחשיפה, כמו אלה שעובדים עם עטלפים, צריכים לקבל חיסון נגד כלבת מדי שנה. לאנשים שאינם בסיכון גבוה לחשיפה, המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) ממליץ מבוגרים מקבלים חיסון נגד כלבת כל חמש שנים. ילדים צריכים לקבל חיסון נגד כלבת בגיל 12 חודשים, ולאחר מכן שוב בגיל 15 חודשים.

מה עליך לעשות אם אתה חשוף לכלבת?

אם אתם נחשפים לכלבת, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי. הרופא שלך יעריך את הסיכון לכלבת וייתכן שימליץ על סדרה של חיסוני כלבת. חשוב גם לדווח על האירוע לסוכנות המקומית שלך לבקרת בעלי חיים.

דעה אישית

כלבת היא וירוס חמור שעלול להיות קטלני, וחשוב לנקוט באמצעי הזהירות הדרושים כדי להגן על עצמך ועל משפחתך. חיסון חיות המחמד שלכם הוא הדרך הטובה ביותר למנוע את התפשטות הכלבת, כמו כן, חשוב להיות מודעים לסיכוני החשיפה ולפנות לטיפול רפואי אם ננשכת על ידי בעל חיים. חשוב גם לקבל חיסון נגד כלבת כל חמש שנים אם אינך בסיכון גבוה לחשיפה.

טייק אווי מפתח

  • כלבת היא נגיף המופץ דרך הרוק של בעל חיים נגוע.
  • הכלבת מצויה לרוב בחיות בר כגון עטלפים, דביבונים, בואש, שועלים וזאבי ערבות.
  • אם ננשכת על ידי בעל חיים, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי.
  • אנשים שעובדים עם בעלי חיים צריכים לקבל חיסון נגד כלבת כל שנתיים.
  • מבוגרים צריכים לקבל חיסון נגד כלבת כל חמש שנים.
  • ילדים צריכים לקבל חיסון נגד כלבת בגיל 12 חודשים, ולאחר מכן שוב בגיל 15 חודשים.
  • אם אתם נחשפים לכלבת, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן