דף הבית » מה היה » באיזו תדירות כדאי לבדוק את דופלר עורק הצוואר?

באיזו תדירות כדאי לבדוק את דופלר עורק הצוואר?

צרו איתנו קשר

באיזו תדירות כדאי לבדוק את דופלר עורק הצוואר?

מהו דופלר עורק הצוואר?

דופלר עורק הצוואר הוא בדיקת אולטרסאונד לא פולשנית המשמשת למדידת זרימת הדם דרך עורקי הצוואר. עורקי הצוואר הם שני העורקים העיקריים הממוקמים משני צידי הצוואר ומספקים דם עשיר בחמצן למוח. דופלר עורק הצוואר משמש כדי לזהות חסימות או היצרות של עורקי הצוואר שעלולים להוביל לשבץ או מצבים רפואיים חמורים אחרים.

מדוע חשוב לבדוק את דופלר עורק הצוואר?

דופלר עורק הצוואר הוא בדיקה חשובה לאיתור חסימות או היצרות של עורקי הצוואר. אם מתגלה חסימה או היצרות, ניתן לטפל בתרופות או בניתוח למניעת שבץ מוחי או מצבים רפואיים חמורים אחרים. דופלר העורק הצוואר יכול גם לזהות כל חריגה אחרת בעורקי הצוואר, כגון מפרצת או גידול.

באיזו תדירות כדאי לבדוק את דופלר עורק הצוואר?

התדירות של בדיקת דופלר עורק הצוואר תלויה בגיל שלך, גורמי סיכון והיסטוריה רפואית. באופן כללי, מומלץ לאנשים מעל גיל 50 לעבור בדיקת דופלר עורק הצוואר כל חמש שנים. אנשים עם לחץ דם גבוה, סוכרת או היסטוריה משפחתית של שבץ מוחי צריכים לעבור את הבדיקה בתדירות גבוהה יותר. כמו כן, מומלץ לאנשים שעברו שבץ מוחי או התקף איסכמי חולף (TIA) לעבור את הבדיקה כל שנתיים.

למי כדאי לעשות בדיקת דופלר בעורק הצוואר?

בדיקת דופלר עורק הצוואר מומלצת לאנשים מעל גיל 50, כמו גם לאנשים עם לחץ דם גבוה, סוכרת או היסטוריה משפחתית של שבץ מוחי. זה מומלץ גם לאנשים שעברו שבץ מוחי או התקף איסכמי חולף (TIA).

למה אתה צריך לצפות במהלך המבחן?

בדיקת דופלר עורק הצוואר היא הליך לא פולשני הנעשה בדרך כלל במשרד רופא או בבית חולים. במהלך הבדיקה, טכנאי יניח בדיקה קטנה על צווארך וישתמש בגלי קול כדי למדוד את זרימת הדם דרך עורקי הצוואר. הבדיקה אינה כואבת ולרוב אורכת כ-10 דקות.

מהם הסיכונים של הבדיקה?

בדיקת דופלר עורק הצוואר היא הליך בטוח ולא פולשני עם מעט סיכונים. הסיכון השכיח ביותר הוא תוצאה חיובית כוזבת, שעלולה להוביל לטיפול מיותר או לבדיקות נוספות.

מהם היתרונות של הבדיקה?

בדיקת דופלר עורק הצוואר יכולה לסייע באיתור חסימות או היצרות של עורקי הצוואר, מה שעלול להוביל לשבץ או מצבים רפואיים חמורים אחרים. הבדיקה יכולה גם לזהות כל חריגה אחרת בעורקי הצוואר, כגון מפרצת או גידול. גילוי וטיפול מוקדם בכל חסימות או היצרות של עורקי הצוואר יכולים לסייע בהפחתת הסיכון לשבץ מוחי או מצבים רפואיים חמורים אחרים. בדיקת דופלר עורקי הצוואר היא בדיקה חשובה לאיתור חסימות או היצרות של עורקי הצוואר. מומלץ לאנשים מעל גיל 50 לעבור את הבדיקה כל חמש שנים, ואלה עם לחץ דם גבוה, סוכרת או היסטוריה משפחתית של שבץ מוחי צריכים לעבור את הבדיקה בתדירות גבוהה יותר. למידע נוסף על בדיקת דופלר עורק הצוואר, צפה בסרטון זה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן