דף הבית » זמן זה משאב חשוב » באיזו תדירות יש לכלב מחזור?

באיזו תדירות יש לכלב מחזור?

צרו איתנו קשר

באיזו תדירות יש לכלב מחזור?

מהו מחזור הרבייה של הכלב?

לכלבים יש מחזור רבייה דומה לזה של בני אדם. המחזור מחולק לארבעה שלבים: פרוסטרוס, ייחום, דיסטרוס ו-anestrus. בזמן פרוסטרוס, גוף הכלבה מתכונן לביוץ. אחריו מגיע ייחום, שזו התקופה שבה הכלבה הנקבה היא הכי פורייה וקשובה להזדווגות. במהלך דיסטרוס, הגוף של הכלבה מתכונן להריון אם היא הוזדווגה. אם היא לא הזדווגה, היא תיכנס להרדמה, שהיא שלב המנוחה של המחזור.

באיזו תדירות יש לכלב מחזור?

תדירות המחזור של כלב נקבה, או ייחום, תלוי בגזע ובגיל הכלב. לגזעים קטנים יותר יש מחזור קצר יותר, בעוד שלגזעים גדולים יותר יש מחזור ארוך יותר. בדרך כלל, לנקבות יהיה מחזור הייחום הראשון שלהן בין הגילאים 6 עד 12 חודשים. לאחר מכן, המחזור יתרחש בדרך כלל כל 6 עד 12 חודשים.

סימני אסטרוס בכלבים

במהלך הייחום, כלבים יציגו התנהגויות מסוימות המעידות על חום. התנהגויות אלו כוללות הגברת השתן, הגברת הקול וחיבה מוגברת כלפי כלבים זכרים. גם כלבים נקבות עלולים להיות חסרי מנוחה ונסערים יותר בתקופה זו.

כמה זמן נמשכת המחזור של הכלב?

משך המחזור של כלב נקבה, או ייחום, יכול להשתנות מגזע לגזע. בדרך כלל, המחזור יימשך בין 9 ל-21 ימים. במהלך תקופה זו, הכלבה תהיה פתוחה ביותר להזדווגות.

האם כלבים יכולים להיכנס להריון בכל חלק של המחזור?

כן, כלבות נקבות יכולות להיכנס להריון בכל חלק של מחזור הרבייה שלהן. עם זאת, סביר להניח שהם ייכנסו להריון במהלך היחום, שזו התקופה שבה הם הכי פוריים ופתיחים להזדווגות.

מה עלי לעשות אם הכלב שלי בחום?

אם הכלבה שלך חולה, חשוב להרחיק אותה מכלבים זכרים. אם היא לא מעוקרת, חשוב גם להרחיק אותה מאזורים שבהם היא עלולה לבוא במגע עם כלבים זכרים. אם הכלבה שלך לא מעוקרת, חשוב לדבר עם הווטרינר שלך על הדרך הטובה ביותר לנהל את מחזור הרבייה שלה.

האם אני יכול לעקר את הכלבה שלי כשהיא בחום?

כן, אפשר לעקר כלבה בזמן שהיא בחום. עם זאת, חשוב לדבר עם הווטרינר שלך על הסיכונים הכרוכים בהליך זה.

סיכום

לכלבים יש מחזור רבייה דומה לזה של בני אדם. תדירות המחזור של כלב נקבה תלויה בגזע ובגיל הכלב, ובדרך כלל מתרחשת כל 6 עד 12 חודשים. במהלך הייחום, כלבים יציגו התנהגויות מסוימות המעידות על חום. משך המחזור של כלב נקבה יכול להשתנות מגזע לגזע, ובדרך כלל נמשך בין 9 ל-21 ימים. כלבות נקבות יכולות להיכנס להריון במהלך כל חלק של מחזור הרבייה שלהן, אך יש סיכוי גבוה יותר להיכנס להריון במהלך היחום. אם הכלבה שלך בחום, חשוב להרחיק אותה מכלבים זכרים ולשוחח עם הווטרינר שלך על הדרך הטובה ביותר לנהל את מחזור הרבייה שלה. אפשר גם לעקר כלבה כשהיא בחום, אבל חשוב לדבר עם הווטרינר על הסיכונים הכרוכים בהליך זה. כדי ללמוד עוד על מחזור הרבייה של כלבים נקבות, בדוק את הסרטון הזה .

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן