דף הבית » מה ההבדל » באיזו תדירות יש לילדה מחזור?

באיזו תדירות יש לילדה מחזור?

צרו איתנו קשר

באיזו תדירות יש לילדה מחזור?

מהו מחזור חודשי?

מחזור חודשי הוא השינוי הטבעי הקבוע המתרחש במערכת הרבייה הנשית (במיוחד הרחם והשחלות) שמאפשר הריון. המחזור נדרש לייצור ביציות, ולהכנת הרחם להריון. המחזור נספר מהיום הראשון של מחזור אחד ועד היום הראשון של המחזור הבא.

באיזו תדירות יש לילדה מחזור?

מחזור הווסת הממוצע הוא 28 ימים, אך הוא יכול לנוע בין 21 ל-35 ימים במבוגרים ובין 21 ל-45 ימים בבני נוער צעירים. רוב הבנות מקבלות מחזור בין גיל 12 ל-15, אבל זה יכול להיות מוקדם יותר או מאוחר מזה.

גורמים המשפיעים על אורך המחזור החודשי

ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על אורך המחזור החודשי של נערה, כולל:

  • גיל
  • לחץ
  • מִשׁקָל
  • תרגיל
  • דִיאֵטָה
  • תרופות
  • רמות ההורמונים

באיזו תדירות בחורה צריכה לקבל מחזור?

רוב הבנות יקבלו מחזור כל 21 עד 35 ימים. עם זאת, זה נורמלי שלילדה יש מחזור כל 21 עד 45 ימים. זה גם נורמלי שלילדה יש מחזור כל 21 עד 90 יום.

מהו מחזור וסת תקין?

מחזור וסת תקין מתחלק לשני שלבים: השלב הזקיק והשלב הלוטאלי. השלב הפוליקולרי מתחיל ביום הראשון למחזור ומסתיים עם הביוץ. במהלך שלב זה, הגוף שלך מתכונן לביוץ על ידי שחרור הורמונים הממריצים את צמיחת הזקיקים בשחלות שלך. השלב הלוטאלי מתחיל לאחר הביוץ ומסתיים כאשר המחזור שלך מתחיל שוב. במהלך שלב זה, הזקיקים בשחלות שלך מייצרים פרוגסטרון, שעוזר להכין את הרחם שלך להריון. אם את לא נכנסת להריון, רמות הפרוגסטרון יורדות והמחזור שלך מתחיל.

מהו מחזור וסת לא סדיר?

מחזור לא סדיר הוא מחזור קצר או ארוך יותר מ-28 הימים הממוצעים, או כזה שאורכו משתנה מחודש לחודש. מחזור לא סדיר יכול להיגרם ממגוון גורמים, כולל מתח, שינויים במשקל וחוסר איזון הורמונלי.

מתי עלי לראות רופא?

אם יש לך מחזור לא סדיר, חשוב לדבר עם הרופא שלך. הרופא שלך יכול לעזור לך לקבוע את הסיבה למחזור החודשי שלך ולהמליץ על אפשרויות טיפול. במקרים מסוימים, מחזור לא סדיר יכול להיות סימן למצב חמור יותר, כגון תסמונת שחלות פוליציסטיות או אנדומטריוזיס.

סיכום

מחזור הווסת של ילדה הוא חלק נורמלי מבריאות הרבייה שלה. מחזור הווסת הממוצע הוא 28 ימים, אך הוא יכול לנוע בין 21 ל-45 ימים. גורמים כמו גיל, מתח, משקל, פעילות גופנית, תזונה, תרופות ורמות הורמונים יכולים להשפיע על אורך המחזור החודשי של נערה. אם יש לך מחזור לא סדיר, חשוב לדבר עם הרופא שלך כדי לקבוע את הסיבה ולקבל טיפול.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן