דף הבית » מה קורה? » אם אני מסיר מינוס בסוגריים מה קורה?

אם אני מסיר מינוס בסוגריים מה קורה?

2023-04-29 15:36:00+02:00

צרו איתנו קשר

מה המשמעות של מינוס בסוגריים?

במתמטיקה משתמשים בסוגריים כדי לסמן סוג מסוים של פעולה, כמו כפל או חילוק. סימן המינוס בסוגריים הוא רק דרך נוספת לציין חיסור. כאשר סימן מינוס ממוקם בסוגריים, זה אומר שצריך להחסיר את המספרים בתוך הסוגריים מהמספר שמחוץ לסוגריים. לדוגמה, נניח שיש לך את המשוואה: 4 + (2 – 3) במשוואה זו, המינוס סימן בסוגריים אומר לנו שעלינו להחסיר 3 מ-2, וכתוצאה מכך -1. לאחר מכן נוכל להוסיף -1 ל-4, וכתוצאה מכך 3.

מה קורה כשמסירים את המינוס בסוגריים?

כאשר מסירים את המינוס בסוגריים, המשוואה משתנה באופן משמעותי. ללא סימן המינוס, המשוואה הייתה כתובה: 4 + (2 3) במשוואה זו, המספרים בתוך הסוגריים מוכפלים, וכתוצאה מכך 6. לאחר מכן נוכל להוסיף 6 ל-4, וכתוצאה מכך 10. אז, כפי שאתה יכול לראות , הסרת המינוס בסוגריים משנה את המשוואה באופן דרמטי. הסיבה לכך היא שסדר הפעולות משתנה כאשר מסירים את סימן המינוס. ללא סימן המינוס, המשוואה כבר לא אומרת לנו להחסיר, אלא להכפיל.

דוגמאות להסרת מינוס בסוגריים

בואו נסתכל על כמה דוגמאות למה שקורה כשמסירים את המינוס בסוגריים.

דוגמה 1

נניח שיש לך את המשוואה:4 + (5 – 6) כאשר אתה מסיר את המינוס בסוגריים, המשוואה הופכת ל:4 + (5 6) במשוואה זו, המספרים בתוך הסוגריים מוכפלים, וכתוצאה מכך 30. אנו יכולים לאחר מכן הוסף 30 ל-4, וכתוצאה מכך 34.

דוגמה 2

נניח שיש לך את המשוואה:3 – (2 – 4) כאשר אתה מסיר את המינוס בסוגריים, המשוואה הופכת ל:3 – (2 4) במשוואה זו, המספרים בתוך הסוגריים מוכפלים, וכתוצאה מכך 8. אנו יכולים ואז להחסיר 8 מ-3, וכתוצאה מכך -5.

דוגמה 3

נניח שיש לך את המשוואה:6 ÷ (2 – 3) כאשר אתה מסיר את המינוס בסוגריים, המשוואה הופכת ל:6 ÷ (2 3) במשוואה זו, המספרים בתוך הסוגריים מוכפלים, וכתוצאה מכך 6. אנו יכולים לאחר מכן חלקו 6 ב-6, וכתוצאה מכך 1.

טבלת סדר פעולות

הטבלה הבאה מציגה את סדר הפעולות כאשר עוסקים במשוואות הכוללות סוגריים.

מבצע סֵמֶל
סוגריים ()
מעריכים ^
כֶּפֶל *
חֲלוּקָה /
חיבור +
חִסוּר

כפי שאתה יכול לראות, כאשר עוסקים במשוואות הכוללות סוגריים, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לפתור את המשוואה בתוך הסוגריים. המשמעות היא שאם יש סימן מינוס בסוגריים, יש לפתור אותו תחילה לפני ביצוע פעולות אחרות.

סיכום

הסרת סימן המינוס בסוגריים יכולה להשפיע באופן דרמטי על המשוואה. זה משנה את סדר הפעולות, ומביא לתשובה שונה לחלוטין. חשוב לשים לב היטב לסדר הפעולות כאשר עוסקים במשוואות המערבות סוגריים. כמו כן, חשוב לזכור שסימן המינוס בסוגריים מציין חיסור, והסרתו תגרום לכפל.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

    דילוג לתוכן